GÜNCEL ETKİNLİKLER

EIC Accelerator Proje Yazma Eğitimi

Yetkili Kişi

fatma KESIK

Ufuk2020 kapsamında yenilikçi KOBİ’lerin inovasyonlarını ticarileştirmeye yönelik başvurduğu KOBİ Aracı - SME Instrument, 2019 yılında güncellenerek Accelerator - Hızlandırıcı adını almıştır.

2018 yılı içerisinde uygulanan ilk pilot çalışma sonrasında, genişletilmiş ikinci versiyonu 2019 yılında hayata geçirilen EIC Pilot harmanlanmış hibe ve yatırım sermayesi kombinasyonları ile gelişmekte olan ve geleceğin teknolojileri için 2020 yılı için yatırım yapmayı hedefliyor. Program için ayrılan toplam bütçe 2020 yılı için de 1228 Milyon Euro'dur.

Enhanced EIC Pilot programı altında yer alan EIC Accelerator (SME Instrument Phase 2) programı ile yüksek riskli inovasyonların startuplar ve kobiler tarafından hayata geçirilmesi ve ölçeklenebilir büyümesinin sağlanması hedeflenmektedir. Program kapsamında 2,5 Milyon Euro’ya kadar hibe desteği (70% destek oranı), 15 Milyon Euro’ya kadar öz sermaye desteği alabilen girişimler, projeleri devam ederken EIC koçluk ve mentörlük hizmetlerine erişim sağlayabileceklerdir.

Yenilenen programa proje sunmak isteyen kobiler ve startuplara yönelik 6 Mart 2020 tarihinde Sabancı Üniversitesi Avrupa İşletmeler Ağı ekibinin Minerva Han-Karaköy’de düzenleyeceği 'H2020 – EIC Accelerator Project Proposal Writing Workshop' etkinliğine katılmak isterseniz buradan kayıt olabilirsiniz.

Etkinliğimize; EIC Accelerator programına sunmak üzere proje fikri olan KOBİ’ler, girişimciler, Ar-Ge merkezi olan firmalar, tüm Üniversitelerden araştırmacılar katılım gösterebilirler.

EIC Work Programme için tıklayınız

Tarih: 6 Mart 2020, Cuma / 09.00-17.00
Yer: Bereketzade Mahallesi, Bankalar Cad., 34421 Beyoglu/Istanbul
İletişim için; een@sabanciuniv.edu
Gelişmelerden haberdar olmak için lütfen e-posta bültenimize kayıt olun.