İleri sağlık teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren Macar işletmelerden oluşan heyet Expomed Eurasia 2019 Fuarı’nda

Yetkili Kişi

İlhan GÜMÜŞ

(216) 528 2100

Kaan KIRAL

(216) 528 2100

Değerli KOBİ Temsilcileri,

KOSGEB, misyon ve vizyonu kapsamında, KOBİ'ler alanında elde ettiği deneyimin paylaşılması sürecinde, yurt içi ve yurt dışında çeşitli etkinliklere katılım ve katkı sağlamaktadır. Bu kapsamda Kurumumuzun Türkiye genelinde koordinatörlüğünü yapmakta olduğu COSME (KOBİ’lerin ve İşletmelerin Rekabet Edebilirliği) Programı kapsamında Macar İhracatı Geliştirme Ajansı (HEPA), HEPA Türkiye temsilciliğini yürüten ALX Hungary ile birlikte ileri sağlık teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren Macar işletmelerin Türk işletmeleri ile ortak ticari anlaşmalar yapmaları, işbirliği geliştirmeleri amacıyla bir etkinlik düzenlenmiştir. Bu etkinlik kapsamında Macar işletme heyeti Expomed Eurasia 2019 Fuarı’ndaki ALX Hungary ülke standında yer alacaklar ve Türk işletmeler ile ikili eşleştirme toplantıları gerçekleştireceklerdir.

Bahse konu bu etkinliğe katılacak Macar işletmeler şunlardır:

 • 77 Elektronika Kft (http://en.e77.hu/ ): İdrar analizörleri, hızlı test sistemleri, kan şekeri ölçüm cihazları gibi in vitro diagnostik tıbbi cihazlar geliştiren ve üreten bir Macar şirketidir.
 • Andromedic Kft (http://andromedic.hu): Andromedic, profesyonel tıbbi bakım için yenilikçi hizmetler sunmaktadır. Çok sayıda klinik araştırmaya katılan firma, 2007'den itibaren kendi ürün gamlarının üretim ve dağıtımını yapmaktadır. Andromedic, bağımsız uluslararası laboratuvarlarca da kalite kontrol testlerinden geçip onaylanmış, oldukça etkili, güvenilir ve yüksek kaliteli gıda takiyelerinin pazarlamasını yapmaktır. Tüm ürünler, firma kurucusu şirket sahibi Dr Miklos Szucs'un bilimsel uzmanlığına dayanarak geliştirilmiştir ve sahip oldukları yüksek kalite bizzat garanti edilmiştir. Dr Szusc aynı zamanda Macaristan'ın Debrecen şehirinde bulunan Debrecen Tıp Üniversitesi Hastanesi'nde Androloji ve Üroloji Anabilim Dalı Başkanıdır. 2012 yılında uluslararası pazardaki bilinirliğini artıran Andromedic’in İtalya, Romanya ve Slovakya'da distribütörleri bulunmaktadır. Andromedic, Avrupa ve dünya çapında yeni pazarlar ve distribütörlükler aramaktadır.
 • Belux Csoport Kft (https://www.belux.hu/en/) : İşletme, konuşma yazılım sistemleri ve tanıma uygulamaları ile hastane - hasta arasındaki geri dönüş süresini hızlandırarak zaman kaybını ortadan kaldırmaya, insan gücünden daha etkin yararlanmaya ve finansal açıdan hastane yönetimine daha çok fayda sağlayacak bilgi teknoloji projeleri üretmektedir.
 • Control-X Medical Kft (https://www.cxmed.com/) :İşletme, 1990 yılında Columbus'ta ve kardeş şirketi Control-X Medical Ltd. ise 1992'de Macaristan'da kuruldu. Tıbbi görüntüleme ürünleriyle ilgilenen firma, ana çalışma alanı olan radyografik görüntüleme ve tanı sistemleri üzerine cihaz ve yazılımlar geliştirmiştir. Firmanın ürünleri radyoloji departmanlarında ve veteriner kliniklerinde kullanıma uygundur.
 • Dermoleks Kft (https://www.electromega.hu/en/): Dermoleks kozmetik ürünler üreten bir firmadır. Dermolex markasıyla, kalıcı yatalak hastalara tamamlayıcı tedavi amacıyla cilt yenileyici jel geliştirilmiştir. Dermoleks jelinin bitkisel bileşenleri (Aloe vera, Echinacea purpurea ile beraber diğer doğal içerikler) her yaş grubundan yatan hastalar için cilt bakımına yardımcı olur. Özenle seçilmiş formulü, uzun süreli yatmaya bağlı baskıya maruz kalan cildi yeniler ve yeniden oluşturur. Jel formülasyonu hızla emilir ve herhangi bir renklendirici veya koku içermediği için giysilerde veya çarşaflarda leke veya iz bırakmaz.
 • Elve Pharma Kft (http://www.elvepharma.com/): İşletme, Macaristan'da üretilmiş farmasötik ürünleri (Gıda takviyesi, ara ürünler ve ilaçlar) Türkiye ve seçilmiş Orta Doğu ülkelerinde tanıtmak amacıyla kurulmuştur.
 • Inhalo DSI Kft (https://www.inhalodsi.eu/): INHALO DSI, kuru tuz içeren aerosol solunum cihazıdır. Ürünün bronş ve nazal inhalerı olarak iki ayrı versiyonu bulunmaktadır. Sektöründe kendisine rakip gösterebilecek farklı bir ürün bulunmamaktadır. Ürünün Alman ve AB Sertifikasyonları onayları mevcuttur (Serbest Satış Sertifikası, CE, ISO ve TÜV). Ayrıca FDA marka kaydı da bulunmaktadır. İmalat, Macaristan'daki modern üretim tesislerinde yapılmaktadır. Ürün içerisindeki tuz, Romanya'nın ünlü Pride madeninden uzmanlar tarafından özenle seçilmiş olup, özellikle derin solunum aerosolü sağlamak için ince öğütülmüştür. Klinik çalışmalar sonucunda ürünün güvenilir ve faydalı olduğu kanıtlanmıştır.
 • Labtech Kft (www.labtech.hu): 1990 yılında kurulmuş, PC tabanlı EKG sistemleri geliştiren ve üreten yenilikçi Macar şirketidir. Kalbin aktiviteleri ve elektronik sinyallerini izler ve analiz eder. Ürünleri; gezici (Holter) EKG’ler, Dinlenme ve Stres Testi EKG Sistemleri'dir. Kullanıcı dostu ürünler, kolay kullanımlı, pille çalışan teknolojiyle üretilir ve Windows tabanlı bir bilgisayarla uyumlu bir sistem oluşturulur. En yeni teknolojisi ise Android tabanlı sistemler ile uyumludur. Satışlarının birçoğu distribütörler aracılığıyla yabancı ülkelere yöneliktir. En önemli ticari bağlantıları Japonya, Almanya, Fransa, Türkiye, İspanya, Hollanda, Romanya, Ukrayna, Rusya, İran, Cezayir, Polonya, Avusturya, Filipinler, vb. ülkeler olarak sıralanabilir.
 • Meditech Kft (https://www.meditech.hu/en): 1990 yılında kurulmuş, kardiyovasküler sağlık alanında çalışan, tansiyon ölçüm cihazı ve EKG’ler üreten bir firmadır.
 • My Med Kft (https://www.my-med.eu/about-us/): My Med, profesyonel olarak yönetilen, yüksek teknoloji odaklı, en üst düzey üretim standartlarına sahip bir Macar firmadır. Diş hekimliği ve tıp alanında 15 yıldan fazla deneyime sahip olan My Med, ürün grubunda beyazlatma teknolojisi ve profesyonel estetik dermal dolgu maddeleri üzerinde çalışmaktadır.
 • R’care Kft (https://rcare.hu/en/): R’Care, RAFI France'ın ticari markasıdır, hastane ortamında kullanılan ekipmanların montaj platformları tasarlar ve üretimi konusunda uzman bir markadır. R'Care'in 5 tasarım kuralı: Kolay kullanım, Kolay temizlenebilen, Kolay bakım, Gelişmiş versiyonlar kolay uyumluluk, Kolay modüler montaj.
 • FF Fémfeldolgozó Kft (http://www.ffzrt.hu/contact/): 1949 yılında kurulmuş ve tamamen Macar firması olarak faaliyet gösteren bir işletmedir. Şirket, Rev ve Partners Holding'in (www.rev-partners.hu) üyesidir. Merkezi ve idari merkezi Budapeşte'de, fabrikası Mezotúr'dadır ve 300 çalışanı ile hizmet vermektedir. FF Kft, sac, profil, boru, tel ve çubuk gibi her türlü paslanmaz çelik malzemenin işlenmesi konusunda uzman bir firmadır.

Söz konusu etkinliğe katılmak isteyen girişimci ve KOBİ’lerimizin bilgilerini, 28 Mart 2018 tarihine kadar ilhan.gumus@kosgeb.gov.tr veya mert.danisger@polat.com e-posta adresine iletmelerini rica ederiz.
Gelişmelerden haberdar olmak için lütfen e-posta bültenimize kayıt olun.