Dış Ticaret Okulu: Cevahir Deri

CEVAHİR DERİ

Cevahir Deri 1935 yılında kurulmuş ve Tuzla'daİstanbul Deri Organize Sanayi ayakkabılık, giysilik ve döşemelik deri üretiminde faaliyet gösteren 106 kişilik bir firmadır.

Avrupa İşletmeler Ağı'ndan e- bülten yoluyla haberdar olduk. İstanbul Sanayi Odası Uzmanları firmamızı ziyaret ederek firmamızı analiz etti ve Dış Ticaret Okuluna kayıt olduk. Firmamız o zamana kadar sadece iç pazara yönelik çalışıyordu. İç piyasada oluşan uzun vadeli ödemeler yüzünden, firmamız yurt dışına olan ihracat kapasitesini arttırmaya yönelik karar aldı. İstanbul Sanayi Odası - Avrupa İşletmeler Ağı ( AİA - İstanbul ) Ofisi tarafından düzenlenen Dış Ticaret Okulu Etkinliği ‘ne katılarak, öğrendiğimiz bilgiler ve görevlendirilen danışman hocanın yönlendirmesi sonucunda, ürünlerimizidış pazarlarda tanıtma ve pazarlama imkanına sahip olduk. Eğitim sonunda danışman hocalarımız tarafından belirlenen birçok fuara katılımcı olarak katıldık ve ürünlerimizi dünyanın en büyük pazarlarından biri olan Çin pazarına ihraç ettik.

Bizim gibi iç pazara kapalı kalan firmaların dış ticaret hususunda, İstanbul Sanayi Odası - Avrupa İşletmeler Ağı birimiyle koordineli çalışma yapmaları, ilgili personeli Dış Ticaret Okulu programına göndermeleri, ayrıca bu birimde görev yapan personelin danışmanlık hizmetlerinden yararlanmaları faydalı olacaktır. Dış ticaret ile ilgili bilgilerin güncelliği ve vaka analizlerinin yapılması ve benzeri hususlarda karşılaşılan zorlukların giderilmesi açısından Avrupa İşletmeler Ağı kapsamında verilen eğitimler ve danışmanlık hizmetleri önem arz etmektedir.

Serkan Cevahir, İhracat Müdürü

Gelişmelerden haberdar olmak için lütfen e-posta bültenimize kayıt olun.