GÜNCEL ETKİNLİKLER

EUREKA – GlobalStars Kapsamında Singapur İşletmeleri ile Ortak Proje Teklifi Sunulması Çağrısı

Yetkili Kişi

İlhan GÜMÜŞ

0216 528 21 00

Kaan KIRAL

0216 528 21 00

Değerli KOBİ Temsilcileri,

EUREKA, 1985'te Türkiye'nin de içinde bulunduğu 19 Avrupa ülkesi ve AB Komisyonu tarafından ilgili ülkelerdeki sanayi ve araştırma kuruluşlarının dünya pazarlarındaki rekabet gücünü artıracak ileri teknolojilerin, ürünlerin ve hizmetlerin araştırılması ve geliştirilmesini, ülkeler arasında ortak projeler oluşturulmasını ve yürütülmesini teşvik etmek için kurulan bir iş birliği platformudur.

Söz konusu platform tarafından oluşturulmuş olan ve doğrudan EUREKA üyesi olmayan ülkeler ile işbirliği yapma imkânı sağlayan EUREKA-GlobalStars girişimi kapsamında; Singapur ile EUREKA üyesi 7 ülkedeki (Belçika, Birleşik Krallık, Çekya, Danimarka, Hollanda, İspanya ve Türkiye) işletmelerin/üniversitelerin ve araştırma enstitülerinin ortak AR-GE proje teklifi sunabilmesine yönelik çağrı açılmıştır.

İlgili çağrıya Türkiye’den Türk yasa ve mevzuatlarına uygun olarak kurulmuş işletmeler, öncelikle“Tıbbi Teknoloji”, “Akıllı Mobilite ve Lojistik” ve “İleri Üretim” teknoloji alanları olmak üzere tüm alanlarda oluşturacakları uluslararası nitelikteki projeleri için 26 Eylül 2019 tarihine kadar başvurabilecek olup, bu projeler TÜBİTAK tarafından bütçe kısıtı ve projelere yönelik süre limiti olmadan desteklenebilecektir. İşletmeler dışında adı geçen çağrıya üniversiteler ve araştırma/geliştirme enstitüleri de alt yüklenici sıfatıyla başvurmaları halinde TÜBİTAK desteğinden faydalanabileceklerdir. Katılımcılar TÜBİTAK tarafından uygun görülen harcamalarının; büyük işletmeler için %60’ı, KOBİ’ler için ise %75’i için hibe olacak şekilde destek alabileceklerdir.

Ayrıca çağrıya proje önerisi sunmak isteyen fikir sahiplerinin iletişime geçmelerini kolaylaştırmak adına bir sanal proje pazarı (Virtual Marketplace) kurulmuş olup, söz konusu pazara https://eureka-singapore-open-competition.b2match.io/ linki üzerinden kayıt yapılabilmektedir.

(Kayıt ile ilgili ayrıntılı bilgi için KOBİ Uzmanı İlhan GÜMÜŞ (ilhan.gumus@kosgeb.gov.tr) ve KOBİ Uzman Yrd. Kaan KIRAL (kaan.kiral@kosgeb.gov.tr) ile irtibata geçebilirsiniz)

Bu çağrı ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi de https://www.ipi-singapore.org/technology-needs/seeking-proposals-joint-rd-projects-between-singapore-and-seven-countries-eureka ile http://eureka.org.tr/tr/duyuru/singapur-ile-globalstars-cagrisi-acildi linklerinden ve aşağıda iletişim bilgileri verilen TÜBİTAK Eureka Ofisi temsilcisinden edinebilirsiniz.

TÜBİTAK EUREKA Network Projeleri Temsilcisi

Umut EGE
Tel: +90 312 298 18 61
E-Posta: eureka@tubitak.gov.tr
Gelişmelerden haberdar olmak için lütfen e-posta bültenimize kayıt olun.