Girişimci ve KOBİ’lere Yönelik “Smart City 2019” Kapsamında İşbirliği ve Eşleştirme Etkinliği (19 - 20 Kasım 2019 - Barselona/İSPANYA)

Yetkili Kişi

İlhan GÜMÜŞ

0216 528 21 00

Kaan KIRAL

0216 528 21 00

Değerli KOBİ Temsilcileri,

KOSGEB, misyon ve vizyonu kapsamında, KOBİ'ler alanında elde ettiği deneyiminin paylaşılması sürecinde, yurt içi ve yurt dışında çeşitli etkinliklere katılım ve katkı sağlamaktadır.

Bu çerçevede Kurumumuzun Türkiye genelinde koordinatörlüğünü yapmakta olduğu COSME (KOBİ’lerin ve İşletmelerin Rekabet Edebilirliği) Programı kapsamında KOSGEB İstanbul Anadolu Yakası Müdürlüğü, IST-BUSINNOVA Konsorsiyumu ortağı olarak yürüttüğü Avrupa İşletmeler Ağı (Enterprise Europe Network) Projesi doğrultusunda projeye dahil diğer ülke konsorsiyumları ile ortak çalışmalar yapmaktadır.

Bu bağlamda 19-20 Kasım tarihleri arasında Barselona’da “Smart City 2019” adıyla konferansların ve ikili iş görüşmelerinin yer aldığı bir etkinlik düzenlenecektir. İlgili etkinlik içerisinde yine aynı tarihlerde, Avrupa İşletmeler Ağı’nda yer alan ACCIÓ İş Geliştirme Ajansı tarafından “Smart City 2019 Brokerage Event” adlı ikili iş görüşmelerinden oluşan eşleştirme etkinliği de gerçekleştirilecektir.

Bahse konu bu etkinliğin amacı ülkemizdeki girişimci, işletme ve üniversitelerin “Akıllı Şehir” konu başlığı altında kendi sektörlerindeki Avrupalı muadilleri ile potansiyel ticari ve teknolojik işbirlikleri kurabilmelerini sağlamak olup, söz konusu etkinliğe katılmak isteyenlerin https://smartcity2019.b2match.io/ adresi üzerinden kaydını yaptırmaları ve işletmelerini kısaca tanıtan ve de ne tür bir işbirliği yapmak istediklerini belirten işbirliği profillerini ilgili sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Söz konusu etkinliğe katılım sağlayacak işletme sayısının 10 (on)’un üzerinde olması durumunda, ilgili işletmelerin etkinliğe katılım için yapacakları ulaşım – konaklama giderlerinin (KDV Hariç) %60’ı KOSGEB tarafından “İşletme Geliştirme Destek Programı – Yurt Dışı İş Gezisi Desteği” kapsamında desteklenecek olup, hem etkinlik hem de destek ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için KOBİ Uzmanı İlhan GÜMÜŞ (ilhan.gumus@kosgeb.gov.tr) ve KOBİ Uzman Yrd. Kaan KIRAL (kaan.kiral@kosgeb.gov.tr) ile irtibata geçebilirsiniz.
Gelişmelerden haberdar olmak için lütfen e-posta bültenimize kayıt olun.