Medica 2020 Sanal İkili Görüşme Etkinlikleri

Yetkili Kişi

Süleyman Karakaya

0212 292 21 57

Medikal teknolojiler sektöründe dünyanın en büyük fuarı olan Medica, 16-19 Kasım 2020 tarihleri arasında sanal olarak gerçekleştirilecektir. Geleneksel olarak fuar ile beraber düzenlenen ikili görüşmeler ise sanal olarak fuar tarihleri öncesi, fuar tarihlerinde ve fuar sonrası olmak üzere bu yıl üç farklı aralıkta gerçekleştirilecektir.

İkili Görüşme Tarihleri:

Fuar Öncesi: 22 Ekim ve 3 Kasım 2020

Fuar Tarihlerinde: 16 Kasım, 17 Kasım, 18 Kasım ve 19 Kasım 2020

Fuar Sonrasında: 14 Ocak, 27 Ocak, 16 Şubat, 11.Mart ve 29 Mart 2021

Profilinizi oluşturarak web sitesi ziyaretçileri tarafından daha fazla incelenmesini sağlayabilirsiniz; profilinizin iyi hazırlanmış olması, doğru ortaklara ulaşmanız için önemli bir adım olacaktır.

Hâlihazırda görüşmelere katılan firmaları incelemek, kayıt olmak ve profilinizi hemen hazırlamak için ikili görüşme web sitesi: https://medica2020.b2match.io/participants

Kayıt sırasında "Choose your local support office" alanında "TR-Istanbul Chamber of Industry" seçmeniz gerekmektedir.
Görüşmeler ücretlidir. Ücretlerle alakalı bilgi için iletişime geçiniz.

Kayıt ve görüşme seçimleri için aşağıdaki videodan faydalanabilir. İkili görüşmelerin seçimi ve takibi için linkteki uygulama kullanılabilir.

İkili görüşmelerle beraber ek etkinliler de düzenlenecektir. İkili görüşmelere katılacak firmalar için bu etkinlikler için ayrıca bilgilendirmeler yapılacaktır.

PROGRAM

15.10.2020 New Promotion Tool to the Expansive West & North China Market
Ms Libai Zhao, project manager of EU Project Innovation Centre, whose mission includes business incubation, provision of a platform for trade, investment, technology and innovation and transfer between EU and China, assisting Chinese enterprises with investment and development in Europe, and EU-China projects application and implementation.

22.10.2020 Engaging with Businesses and Universities for Heath R&D: Approaches and Lessons Learned for Optimising CoVID-19 Testing Devices- From Lab to Near Consumers
Dr Michael Joseph, Business Development Manager- Health and MedTech, Brunel University London
Professor Dr Wamadeva Balachandran (Bala), Director of Centre for Electronic Systems Research, CEDPS Brunel University London
Mr Mark Bullen, MD, GB Electronics & CTO, Vidiia, UK
Mr David Rimer, CEO, Vidiia, UK

27.10.2020 Strategies for a successful market entry to Germany
Ms Maria Klaas is the owner of Klaas consulting, a marketing, sales and business development consultancy for medical device companies throughout Europe. Prior to her independence, she held several management positions with international medical device companies.

29.10.2020 TAITRA
Ms Iris Hsieh, TAITRA, Europe Section, Market Development Department

30.10.2020 Ways to conquer the German hospital market!
Mr Rüdiger Müller is Consultant in Health Purchasing Sector, former chairmain of femak e.V. - professional association for buyers, materials management and logisticians in hospitals e.V.

13.11.2020 Innovative öffentliche Beschaffung in Deutschland
Ms Doris Scheffler is project manager at ZENIT and Head of the EU Contact Point for Public Procurement of Innovation within KOINNO of German Ministry of Economics

Gelişmelerden haberdar olmak için lütfen e-posta bültenimize kayıt olun.